Przegląd książkowych nowości- jesień/ zima 2016/2017Zimowa aura sprzyja czytaniu. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowałam trzy recenzje najnowszych pozycji, które pojawiły się w księgarniach.
No to zaczynamy!


" Razem w kuchni" Z. Cudny, autorka bloga Make Cooking Easier

To zdecydowanie jedna z najładniejszych polskich książek kulinarnej. Zosia podpowiada w niej jak odnaleźć się w kuchni z małym szkrabem. Znajdziemy tutaj wiele przepisów na różne okazje m.in. śniadanie, urodziny, coś pysznego do zabrania do szkoły, dania z warzyw czy podwieczorek.
Autorka bardzo często pisze o swoich doświadczeniach związanych z wychowaniem córki. No i te fotografie- bajka! Książka to ponad trzysta stron czystej przyjemności.
"Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" J. Hart

Autorka z wykształcenia jest doradcą zdrowotnym. Pokazuje jak w prosty i w dodatku pyszny sposób można zadbać o swoje ciało od środka. W książce znajdziemy zarówno przepisy jak i dokładne działanie poszczególnych składników na nasz organizm np. oleju kokosowego, orzechów, niektórych owoców czy warzyw.
 "Twoje włosy wyglądają na zniszczone? Zjedz porcję zielonego groszku"- radzi. Ta pozycja zdecydowanie sprawiła, że odświeżyłam nieco swoją wiedzę na temat korzystnego wpływu na nasze zdrowie poszczególnych produktów. Informacje zostały  opisane w bardzo czytelny sposób- jeden rzut oka na tabelkę i wszystko jasne. Mam tylko jedno ale.  Generalnie bardzo nie lubię, gdy mi się czegoś zabrania lub próbuje wmówić, że mięso i gluten są totalnym złem. A każda kropla wypitej kawy spowoduje, że dostanę zmarszczek i będę mieć problemy ze snem.Wiadomo we wszystkim potrzebny jest umiar i dlatego nie do końca traktuję poważnie takie rewelacje. Dodatkowo nie podoba mi się również zalecanie autorki odnośnie kupowania wszystkiego co organiczne, eko i bio. 
W dzisiejszych czasach może to być bardzo trudne. Takie produkty są niekiedy dwukrotnie droższe, a przecież nie każdemu zasobność portfela na to pozwala."Biuro przesyłek niedoręczonych" N. Socha

Jak sam tytuł wskazuje opowieść jest o pewnym biurze przesyłek, które nigdy nie dotarły do swoich adresatów. Pewnego dnia zaczyna w nim swoją pracę bohaterka powieści- Zuzanna. Odnajduje pewien list i... postanawia działać. Natasza Socha osadziła swoją opowieść w czasie zimy, tuż przed Wigilią.  Gdy za oknem ciemno i mroźno takie książki działają jak balsam. Spotkanie z bohaterami tego bestsellera ogrzeje i osłodzi niejedno zimowe popołudnie :-)Śledź mój profil na Facebooku i  Instagramie!

______________________________♥____________________________

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Wszystkie z uwagą czytam, choć nie zawsze mogę odpisać. Jeśli masz jakieś pytanie napisz na maila waniliowachmurka@gmail.com
Zapraszam też na fanpejdż Waniliowej Chmurki na Facebooku.

jestem na instagramie