Cafe Zaraz Wracam


Jak pewnie zauważyłaś/eś bardzo lubię kawiarnie.
Traf chciał, że kilka dni temu w końcu udało mi się dotrzeć do Cafe Zaraz Wracam.  Była ona już od dawna wysoko na liście moich  miejsc do odwiedzenia. Lokal zaciekawił mnie również dlatego, że w 2014 roku otrzymał drugie miejsce w trzeciej edycji plebiscytu MAKRO pt:"Korona Smakosza" w kategorii "Lokal na spotkanie z przyjaciółmi". Miałam plan wpaść tam z przyjacielem, więc ten adres pasował jak ulał :)


Korona Smakosza to konkurs przeznaczony dla właścicieli restauracji, kawiarni i barów.
W 2014 roku akcja rozgrywała się w aż 20 miastach!- Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Zielonej Górze, Rybniku, Toruniu, Zabrzu, Kielcach, Lublinie, Katowicach, Bielsko-Białej, Rzeszowie, Białymstoku, Częstochowie, Bydgoszczy, Sosnowcu, Poznaniu i Szczecinie.
Głosy oddawali  klienci tych miejsc w czasie jednego weekendu. Warto też wspomnieć, że w ramach plebiscytu rozgrywał się "Weekend za pół ceny" ( minimum 3 dania wybrane z menu każdego lokalu uczestniczącego w konkursie  kosztowały o 50% taniej).
Aż żal, że wcześniej nie miałam pojęcia o tej akcji. Teraz pozostaje mi tylko wyczekiwać kolejnej edycji konkursu:)

Zaraz Wracam jest usytuowane na ulicy Paryskiej w Warszawie. Paryska to przedłużenie ulicy Francuskiej, która umówmy się- pęka w szwach od różnego rodzaju kawiarni, kawiarenek i malutkich restauracyjek. Z dala od gwaru i sąsiednich lokali na Paryskiej bez trudu można wypatrzeć rzucające się w oczy logo.

Tuż po przekroczeniu progu widzimy bar za którym znajduje się różnorodne menu wypisane kolorową kredą na szkolnej tablicy.
Na dobry początek zamawiamy pierogi ze szpinakiem


 i quesadillas, które nadziane jest salami i serem.


Obowiązkowym punktem naszego zamówienia jest również świeżo wyciskany sok pomarańczowy.
W lokalu dostępne są również wszelkiego rodzaju smoothies oraz koktajle.


Następnie przychodzi pora na coś słodkiego. Trzeba przyznać, że w tym temacie Zaraz Wracam ma na prawdę bogatą ofertę.

Dostępne są domowe ciasta, ciasteczka i trufelki.
Wybieramy szarlotkę, florentynkę i espresso macchiato.
Rozpływamy się nad ciastkiem. Florentynka, bo o niej mowa to pyszne ciacho nafaszerowane bakaliami i oblane z jednej strony gorzką czekoladą. Jestem pod jej wrażeniem tak bardzo, że w domowym zaciszu za kilka dni zrobię swoją wersję.

Podsumowując Cafe Zaraz Wracam to fajna alternatywa dla wszystkich, którzy mają ochotę na coś dobrego, a przebywają poza swoim domem. Lokal ma szerokie, zróżnicowane i smaczne menu. Obok pierogów, zestawów śniadaniowych, zup i burgerów dostaniemy tutaj również kawę czy domowe, pyszne ciasteczko. Ceny są typowo warszawskie. 10 zł za zupę, 9 zł za cappuccino, 8 zł za świeżo wyciskany sok pomarańczowy czy 5 zł za ciastko to przeciętne kwoty jakie musimy zapłacić w tego typu miejscach.
Ps: W 2015 roku odbędzie się nowa edycja plebiscytu. Ciekawa jestem jakie lokale tym razem zwyciężą? :) 

ul. Paryska 17 
Saska Kępa, Warszawa

Śledź mój profil na Facebooku i  Instagramie!

______________________________♥____________________________

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Wszystkie z uwagą czytam, choć nie zawsze mogę odpisać. Jeśli masz jakieś pytanie napisz na maila waniliowachmurka@gmail.com
Zapraszam też na fanpejdż Waniliowej Chmurki na Facebooku.

jestem na instagramie